Ziua Internatională a Persoanelor cu Dizabilități
Dacă am sădi un zâmbet pe-o față tristă, ne-am simți împliniți și mulțumiți …
Ziua de 3 decembrie este Ziua Internatională a Persoanelor cu Dizabilități. Trăim într-o perioadă când ne împăcăm cu noi înșine și cu semenii noștri,prin iubire și iertare, prin bucuria de a fi împreună si de a deveni mai buni, mai darnici, mai empatici. Pornind de la aceste gânduri, în Liceul Teoretic ,,Olimp” , astăzi s-a desfășurat o activitate condusă de către psihologul școlar Spînu Liliana . Această zi este o ocazie pentru o schimbare de atitudine față de aceste persoane prin eliminarea barierelor în implicarea lor în diverse sfere de activitate, dorindu-le multă sănătate, perseverență, răbdare și multe realizări . Mulțumim tuturor de implicare!


















